Menu

Bal Sylwestrowy pod ziemią


Jedną z niezwykłych ofert sylwestrowych, którą znajdziemy w sieci jest Bal Sylwestrowy odbywający się 125 metrów pod powierzchnią ziemi, w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Podziemne atrakcje

Bal organizowany jest regularnie od wielu lat. Jedną z zasad obowiązujących gości jest strój w określonym klimacie. Zwieńczeniem roku 2020 będzie temat Great Gatsby Night. Wystrój sali urządzanej w klimacie lat dwudziestych ubiegłego stulecia cechować ma złoto, przepych, luksus i dekoracje w stylu art deco. Na scenie odbywać się będzie występ tancerek krakowskiego Teatru Cabaret. Inną tradycją Balu jest prowadzenie konferansjerki przez znane osoby lokalnej sceny artystycznej. Każdego roku imprezę prowadzi ktoś znany szerszej publiczności.

Sylwestrowe menu

Jak przystało na elegancki bal, sylwestrowe menu jest bardzo wyszukane i z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających smakoszy. Goście mają okazję skosztować polędwiczek wieprzowych w sosie z dodatkiem whiskey Jim Bean, puree ziemniaczanego, drobiu w sosie kasztanowo-orzechowym, sałatki z białej i czerwonej fasoli, zupy-krem z kukurydzy z popcornem, kukurydzy pieczonej w kolbach z masłem. Ze słodkich dodatków często serwowane są rożnego rodzaju serniki, muffiny, kruche ciasteczka, kremowe desery w pucharkach i wiele innych. Oczywiście do kolacji serwuje się tu drinki i alkohole.

Sylwester w podziemiach kopalni odbywa się nie tylko w Wieliczce, chociaż ten jest chyba najbardziej elegancki. Na podziemne imprezy zaprasza także Kopalnia Soli Bochnia. Również pod jej sklepieniem imprezy mają określony klimat i gości obowiązuje strój karnawałowy utrzymany w tematyce imprezy. Obie imprezy są stosunkowo drogie, jednak dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Noc sylwestrową pod ziemią można jednak spędzić znacznie taniej – alternatywą dla wystawnych imprez jest Sylwester w Kopalni Guido w Zabrzu. Tu imprezy odbywają się aż 320 metrów pod ziemią. Zazwyczaj połączone są z koncertem lokalnego zespołu muzycznego. Imprezie nie towarzyszy kolacja, ale za to jej atmosfera jest wspaniała. Nocleg trzeba zarezerwować na powierzchni, a ceny w okolicznych hotelach i pensjonatach są bardzo przystępne. Należy tylko spieszyć się z kupnem biletu na imprezę, ponieważ wyprzedają się bardzo szybko.