Menu

Ciekawe pomysły na tanie sylwestrowe imprezowanie


Sylwester jest okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Dla wielu osób stanowi natomiast doskonałą okazję do pokazania innym swojej pasji i zainteresowań. Tego rodzaju imprezy cieszą się coraz większą popularnością, bo różnią się od tradycyjnych komercyjnych balów.

Sylwester w tramwaju

Tramwaj kojarzy się przede wszystkim jako środek komunikacji miejskiej. Istnieje jednak Klub Miłośników Starych Tramwajów, którego członkowie wykorzystują historyczne wagony do urządzania w nich Sylwestra trwającego do białego rana. Impreza rozpoczyna się wieczorem, a kończy w Nowy Rok nad ranem. W czasie jej trwania uczestnicy bawią się przy muzyce, a tramwaj jeździ ulicami Łodzi. Impreza odbywa się regularnie od kilku lat i zyskała już status kultowego łódzkiego Sylwestra. Co ważne, udział w imprezie jest całkowicie darmowy, wystarczy zgłosić się za pośrednictwem formularza dostępnego w Internecie. Ilość miejsc, co oczywiste, jest ograniczona ilością miejsca w tramwaju, dlatego chętni powinni się spieszyć.

Sylwester na stoku

Swoja pasję chętnie w Sylwestra kultywują również miłośnicy narciarstwa. W tym dniu organizują wspólne zjeżdżanie ze stoku, by punktualnie przed północą spotkać się ponownie w miejscu startu, wypić lampkę szampana i złożyć sobie wzajemnie życzenia. Później impreza przenosi się do lokalu lub kontynuowana jest na świeżym powietrzu przy ognisku. To opcja warta rozważenia nie tylko przez osoby, które regularnie jeżdżą na nartach. Mile widziani są wszyscy goście, a koszty spotkania są naprawdę niewielkie i wynoszą około kilkudziesięciu złotych od osoby. Ten sposób spędzania Sylwestra jest coraz popularniejszy i obecnie odbywa się chyba we wszystkich miejscowościach z czynnymi stokami i wyciągami narciarskimi. Ich właściciele dbają o pełne oświetlenie by imprezowanie było bezpieczne. Dotychczas po północy narciarze mieli również pokazy sztucznych ogni i fajerwerków, jednak w ostatnich latach w trosce o zdrowie zwierząt z tej tradycji rezygnuje coraz więcej klubów i stowarzyszeń.

Ciekawa forma spędzania Sylwestra nie musi być droga. Interesujących ofert szukajmy wśród znajomych pasjonatów wszelkich dziedzin.