Menu

Noworoczne postanowienia


Postanowienia noworoczne robi wielu z nas. Nowy Rok to czysta karta, na której możemy i chcemy umieścić dotychczas niezrealizowane cele. Statystyki pokazują, że noworoczne postanowienia skutecznie realizuje tylko 5% społeczeństwa. Wielu z nas pragnie w kolejnym roku zdobyć lepszą pracę, zgubić kilka nadprogramowych kilogramów czy nauczyć się języka obcego. Postanowienia dotyczą również przeznaczenia większej ilości czasu na odpoczynek i rozrywkę: grę w kasynie internetowym Spin Palace, częstsze chodzenie do kina czy regularne czytanie książek. O tym jak wytrwać w postanowieniach na kolejny rok przeczytacie poniżej.

Prawidłowe określenie celu

Osiągnięcie celu jest związane z prawidłowym jego sformułowaniem. Oznacza to, że cel powinien być podzielony na mniejsze cele, możliwe do zrealizowania w określonym czasie. Na przykład cel dotyczący schudnięcia 30 kg w ciągu roku, powinien raczej mieć postać zgubienia 2,5 kilo miesięcznie. Taki krótkoterminowy realizm celu jest znacznie łatwiejszy do osiągnięcia i zapewnia prostszy sposób kontroli.

Zmiana nawyków i myślenia

Realizacja przyjętego celu będzie prostsza, jeśli uświadomimy sobie, które z naszych nawyków utrudniały nam dotychczas jego osiągnięcie. Jeśli jeszcze nie graliśmy w kasynie online a naszym celem jest przeznaczenie określonej ilości czasu na tę formę rozrywki, to pierwszym krokiem będzie dokonanie rejestracji i założenie konta. Należy również zmienić myślenie z życzeniowego, na przykład nauczę się języka obcego, na myślenie w jaki sposób to postanowienie zrealizować. Konieczne jest ułożenie planu i różnych opcji jego realizacji. Nasze osiągnięcia pozwolą zweryfikować poszczególne sposoby i wybrać najlepsze z nich.

Moc słowa pisanego

Psycholodzy od dawna uczulają na fakt, że słowo pisane ma większe znaczenie dla naszego mózgu. Dlatego radzimy zapisać wszystkie noworoczne postanowienia na kartce i umieścić ją w takim miejscu, by często obejmować ją wzrokiem. Z jednej strony będzie nam to stale przypominało o tym co jeszcze należy zrobić by cel osiągnąć, z drugiej będzie dyscyplinowało do podjęcia jakichkolwiek działań, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Na koniec warto dodać, że noworoczne postanowienia mimo, że realizowane statystycznie przez 5% populacji, działają lepiej, niż inne.