Menu

Oferta imprez sylwestrowych w górach


Impreza sylwestrowa to jedno z najważniejszych wydarzeń w trakcie całego roku. Popularność Sylwestra i tradycja hucznego żegnania starego i witania Nowego Roku sprawia, że coraz więcej ciekawych imprez sylwestrowych można zarezerwować online. Dużym powodzeniem cieszy się Sylwester w górach.

Atrakcje sylwestrowe w górach

Sylwester w górach tradycyjnie kojarzony jest imprezą, której towarzyszy śnieg. Góry to jedno z niewielu miejsc w Polsce, w których na przełomie roku można go spotkać. Dzięki temu często imprezy sylwestrowe połączone są z kuligami. Jest to atrakcja niedostępna w żadnym innym miejscu w kraju. Przejażdżka saniami ciągniętymi przez konie i to późnym wieczorem jest źródłem wielu emocji. Po powrocie z kuligu na gości czeka ciepła kolacja i rozrywki na parkiecie. Cechą górskich imprez jest góralska muzyka i zabawa do białego rana, lub do ostatniego gościa.

Sylwestrowe menu

Bez względu na cenę imprezy i jej górską lokalizację wszędzie spotkamy się z podobnym menu. Kolacja ma odświętny charakter, a jej nieodłącznym elementem są sałatki, krokiety, czerwony barszcz. Raczej nie podaje się przy tej okazji dań kuchni lokalnej. Uzupełnieniem menu obowiązkowo jest musujący alkohol, rzadko w postaci prawdziwego szampana.

Jak tanio spędzić Sylwestra w górach?

Pozornie wydawać by się mogło, że impreza sylwestrowa w górach wymaga posiadania większej gotówki. Nic bardziej mylnego. Dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, że w przystępnej cenie można pół roku wcześniej dokonać rezerwacji pokoju w tańszym pensjonacie. Wiele miast organizuje imprezę sylwestrową w rynku, a wstęp na nią jest wolny. Przykładem takiej imprezy jest chociażby Sylwester w Zakopanem. Goście tej imprezy mają corocznie okazję do obejrzenia wielu gwiazd polskich i zagranicznych. Koncert jest długi i zapewnia gościom wiele atrakcji. Jeśli ktoś w jego trakcie zgłodnieje, to może skorzystać z menu food trucków towarzyszących imprezie.

Sylwester w górach to również okazja do górskich wycieczek i spacerów. Dla tych, którzy poszukują tańszych możliwości spędzenia Nowego Roku w górach, udział w miejskich imprezach będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.