Menu

Sylwester w Polsce i Europie w ramach turystyki grupowej


Koniec roku i powitanie nowego może być świetną okazją do przedłużonego wypoczynku. Taka forma spędzania urlopu jest coraz bardzie popularna, a wielu touroperatorów przygotowuje interesujące oferty obejmujące kilkudniowe wyjazdy rozpoczynające się grudniu, a kończące w styczniu kolejnego roku. Poniżej przedstawiamy wybrane propozycje.

Sylwester w Polsce

Zorganizowane imprezy sylwestrowe w granicach kraju odbywają się w lokalizacjach stosunkowo atrakcyjnych zimą, a więc w górach i nad morzem. Tam, bez względu na warunki pogodowe, można wybrać się, jeśli nie na dłuższe zwiedzanie okolic, to przynajmniej na spacer. Oferty sylwestrowe zawierają w cenie koszt balu sylwestrowego, czy skromniejszej kolacji. Chociaż oferty te są stosunkowo drogie, to warto spróbować rezerwować wcześniej, lub oczekiwać atrakcyjnej oferty typu last minute.

Sylwester w Europie

W ramach zorganizowanego wyjazdu można również spędzić sylwestrową noc w atrakcyjnej europejskiej lokalizacji, na przykład w Paryżu na Polach Elizejskich. Należy jednak zauważyć, że Sylwester poza granicami może wyglądać nieco inaczej. Często impreza kończy się chwilę po północy, kiedy wszyscy skończą składać sobie życzenia. Nie ma mowy o imprezach trwających do białego rana. Co ważne, w przypadku zagranicznych wyjazdów sylwestrowych do europejskich stolic, organizatorzy najczęściej oferują udział w miejskiej imprezie organizowanej w przestrzeni publicznej, na która wstęp jest darmowy. Nawet, jeśli wyjazd obejmuje kolację sylwestrową, to jest to uroczysta kolacja, która kończy się po północy. Jej niewątpliwą atrakcją jest natomiast niezwykle wystawne menu zawierające wiele pysznych dań i przekąsek. Obowiązkowym elementem jest również alkohol. Strzelające korki to nieodzowny element sylwestrowej kolacji.

Koszt udziału w zorganizowanej imprezie czy wypoczynku sylwestrowym może być nieco tańszy, jeśli skorzystamy z licznych promocji dostępnych w Internecie, lub dokonamy zakupu u małych touroperatorów działających na lokalnym rynku. Często mają oni ofertę korzystniejszą cenowo, niż duże biura podróży. Częściej również oferują atrakcje niedostępne dla innych, na przykład Sylwester w zamku z obowiązkowym przebraniem w kanonie średniowiecza, czy też Sylwester w oryginalnym hotelu na drzewach.