Menu

Tani Sylwester nad morzem


Nad polskim morzem nie może zabraknąć imprez sylwestrowych. Już nawet pobieżne przejrzenie ofert z nadmorskich kurortów pozwala na stwierdzenie, że oferta jest bardzo szeroka. Poniżej przedstawiamy oryginalne pomysły na spędzenie Sylwestra nad morzem, które przy okazji nie będą zbyt kosztowne.

Morsowanie

Morsowanie to krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie. Aktywność ta posiada wiele walorów zdrowotnych i jest coraz popularniejsza w naszym kraju. Morsy organizują wiele różnego rodzaju imprez i atrakcji, które zawsze wiążą się z zimną kąpielą. Jedną z takich imprez jest Sylwester nad morzem. Jeszcze kilka lat temu odbywał się wyłącznie w Gdańsku, obecnie również w wielu innych nadmorskich miejscowościach. Co ważne, główna impreza na plaży odbywa się zawsze przed zapadnięciem zmroku, by kąpiel była bezpieczna. Tradycją morsów jest przebieranie się w stroje karnawałowe i wchodzenie w nich do wody. Po kąpieli organizowana jest wspólna zabawa przy ognisku. Imprezy morsów cieszą się dużym zainteresowaniem i mają dużą publikę, która chętnie dopinguje wbiegających do wody. Udział w samej kąpieli jest bezpłatny, choć wymaga rejestracji. Płatna jest natomiast wspólna biesiada przy ognisku lub w lokalu.

Udział w imprezach miejskich

W miejscowościach nadmorskich pod patronatem i na koszt władz lokalnych organizowane są liczne koncerty sylwestrowe. Udział w tego rodzaju imprezach jest bezpłatny. Zazwyczaj na koncertach spotkamy muzyków nieco mniejszego formatu oraz lokalne zespoły. Zabawa kończy się najczęściej dwie lub trzy godziny po północy.

Pobyt w Sylwestra nad morzem nie musi być drogi, jeśli zrezygnujemy z tradycyjnych hotelowych balów. Miejscowości nadmorskie, których mieszkańcy w dużej mierze utrzymują się z turystyki, regularnie urządzają ciekawe imprezy noworoczne, na które wstęp jest wolny. Największy koszt pobytu stanowią noclegi. Na szczęście zróżnicowana baza noclegowa pozwala na wybranie oferty dopasowanej do możliwości finansowych każdego portfela. Kluczowym kryterium jest wczesne dokonanie rezerwacji, co wiąże się z koniecznością wpłaty zaliczki lub dokonania pełnej przedpłaty. Dlatego wyjazd nad morze celem powitania Nowego Roku warto zaplanować znacznie wcześniej.